У Чернігові триває бюджетний процес

Міський голова пропонує раціонально та ефективно використовувати бюджетні ресурси і направляти кошти на розвиток, пише ЧЕРНІГІВ з посиланням на прес-службу Чернігівської міської ради.

У Чернігові триває процес формування бюджету міста на наступний рік. Він проводиться гласно та відкрито. Рік обіцяє бути непростим. У понеділок, 31 жовтня, міський голова Владислав Атрошенко чи не вперше в історії міста відверто обговорив це питання з самими бюджетниками – керівниками всіх навчальних та медичних закладів Чернігова. Це відбулося на розширеній нараді, які проходять у міськраді щопонеділка і на яку цього разу були запрошені директори шкіл, дитсадків та головні лікарі міських об’єктів охорони здоров’я.

Владислав Атрошенко відверто говорив про те, як розвиваються бюджетні взаємини в державі і що це значить для нашого міста.

А саме, що, вочевидь, державні субвенції, в тому числі й на утримання бюджетних закладів, з року в рік будуть скорочуватися. І утримання цих закладів ставатиме все більшим навантаженням на бюджет міста.

Це видно в цифрах: якщо в 2016 році виплачена працівникам бюджетної сфери міста заробітна плата становила 69% від суми власних надходжень бюджету Чернігова, то за прогнозними розрахунками на наступний рік вона становитиме вже 77%.

Міський голова наголошував на необхідності розуміння цих реалій.

–        Якщо людина хворіє, то краще, якщо вона буде знати про це і робити кроки до одужання. Ніж буде тліти, доки не помре. Я би хотів, щоби ми всі розуміли, як наше місто може перестати хворіти і надалі рухатися в розвиток, – порівняв він.

І продовжив:

–        Звичайно, що ні вчителів, ні лікарів ми не скоротимо. Але маємо розуміти, що зростання видатків без росту доходів – це шлях у нікуди. І ми зобов’язані думати по те, що робити, якщо це співвідношення сягне 90%, а то й ще гірше – якщо видатки перевищать доходи.

На переконання міського голови, в умовах децентралізації місто чим далі, тим більше ставатиме практично самостійним господарюючим суб’єктом. Тобто скільки заробить – стільки й витрачатиме.

Тому план дій на найближче майбутнє, і в тому числі на наступний рік, неминуче має бути пов’язаний з усіма видами енергозберігаючих заходів, а також з іншими шляхами раціонального використання ресурсів. «Спочатку потрібно зекономити, цю економію витратити на енергозбереження, а потім вже планувати інші витрати», – сформулював міський голова.

Окрім того, сфера профтехосвіти, яка зараз передається на утримання міського бюджету, теж має бути готовою до нових умов. Наприклад, у перспективі місто готове фінансувати підготовку робітників лише за тими спеціальностями, на які дійсно є попит роботодавців.

Разом з тим, міський голова наголосив на тому, що навіть у таких фінансових умовах Чернігів потрібно розвивати. Адже це єдиний шлях до того, щоб у нашого міста було привабливе «завтра», щоби молодь хотіла тут залишатися:

–        Якщо ми досі звідси не виїхали, пов’язали з Черніговом своє життя, то повинні розвивати місто. Це має бути в першу чергу, а все інше – в залежності від розвитку.

Зокрема, у сфері освіти Владислав Атрошенко вважає за необхідне навіть у сьогоднішніх умовах виділяти бюджетні кошти на капітальні видатки та обладнання для навчального процесу:

–        Моє бачення таке, що у сфері освіти першочергово треба профінансувати найбільш болючі питання капітальних видатків. Що це може бути? Спорудження 10 або трохи більше скатних покрівель. Треба визначитись, які освітні заклади – і школи, і дошкільні – потребують цього найбільше, де ремонти з року в рік не дають того ефекту, який потрібен. Також я хотів би за рік повністю закрити питання з вікнами та з ремонтом туалетів у школах. Що стосується освітнього процесу, то я пропоную і хотів би почути вашу думку щодо встановлення у кожній школі 1-2 інтерактивних дошок. Також, безумовно, треба обладнувати лінгвістичні класи – адже вивчення іноземних мов сьогодні розширює можливості в подальшому навчанні і працевлаштуванні.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бахмацького району

новини Бобровицького району

новини Борзнянського району

новини Варвинського району

новини Городнянського району

новини Ічнянського району

новини Козелецького району

новини Коропського району

новини Корюківського району

новини Куликівського району

новини Менського району

новини Ніжинського району

новини Новгород-Сіверського району

новини Носівського району

новини Прилуцького району

новини Ріпкинського району

новини Семенівського району

новини Сновського району

новини Сосницького району

новини Срібнянського району

новини Талалаївського району

новини Чернігова

КОМЕНТУВАТИ

Your email address will not be published.


*